Çorum Cam Balkon Sistemleri

Balkonlarınızı, açık alan özelliğini kaybetmeden kapatmak için en iyi çözüm bu yöntemdir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının olumsuzluklarından fazla etkilenmeden balkonunuzu kullanmanızı sağlayacaktır. Cam balkon sistemleri, yapıya ve zevkinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

Cam kaplama uygulamalarımızda katlamalı ve sürgülü olmak üzere iki farklı seçeneğimiz mevcuttur. Sistem içinde kullandığımız camlar 8 mm ve 10 mm et kalınlığına sahiptir. Bu camlar ebatlandırıldıktan sonra çevreye ve canlılara zarar vermemesi için temperlenmektedir. Bu şekilde işlenmiş bir cam, kırılacak şiddette bir darbe aldığında küçük parçalar halinde dağılmaktadır.

cam-balkon-profil
Cam Balkonda Aksesuarın Önemi

Cam balkon üretiminde sistemin yükünü taşıyan elemanların seçimini yapmak ve bunu kusursuz biçimde uygulamak hatırı sayılır bir tecrübeye sahip olmayı gerektirir. Bu sistemi uygularken asla tasarruf edilmemesi gereken mekanik parçalar vardır ve biz bu işi büyük bir ciddiyetle yapmaktayız.

temperlicam
Cam Balkonda Kullanılan Temperli Camlar

Sistemin en hata kabul etmeyen ve en göz önünde duran parçasıdır. Cam Balkonda kullanılan camlar, yüksek ısıda özel işlenmiş camlardır. Bu işleme temper adını veriyoruz. Isıl işlemden sonra camlar daha esnek hale gelerek yüzeyden alınacak darbelerde önemli bir mukavemet kazanır. Her ne kadar mukavemetli de olsa temperli camlar da kırılmaktadır. Temperli camlar, kırılacak kadar kuvvetli bir darbe aldıklarında yanda görünen resimdeki gibi çevreye zarar veremeyecek kadar küçük parçalara ayrılarak dağılmaktadır.

cam-balkon-son-hali3
Cam Balkon Uygulamasının Son Hali

Birçok ana ve yan elemanın bir araya ustalıkla getirdikten sonra geriye sadece keyifle seyir yapmak kalıyor. Her işte olduğu gibi bu işte de mesleki yeterlilik ve tecrübe çok önemlidir. Yeterli olmayan çalışanların yaptığı uygulamalar insanları bu keyfi sürmekten alıkoymaktadır. Bizler rekabet gücümüzü artırabilmek adına güncel teknolojiyi yakından takip ederek kendimizi yenilemekteyiz.